Posted on: Posted by: Comments: 0
jak stosowac tonik do twarzy

Właściwa pielęgnacja twarzy to po prostu konieczność. Odpowiednia kolejność czynności. Właściwie dobrane kosmetyki. To gwarancja sukcesu. Jednym z elementów takiej prawidłowej pielęgnacji jest tonizacja. Kosmetykiem, który przeznaczony jest do tonizacji, jest dobrze wszystkim znany tonik do twarzy. Jeśli jeszcze go nie używasz to koniecznie musisz to zmienić. Sprawdź jak wybrać odpowiedni oraz kiedy i jak go stosować.

Po co nam tonik do twarzy?

Tonik do twarzy to kosmetyk wielokierunkowy. W zależności od składu można dopasować go do każdego typu cery. Tonik przede wszystkim wyrównuje ph skóry. Może mieć oczywiście dodatkowe działanie np. złuszczające, matujące, antybakteryjne i inne. Ale to wyrównanie ph skóry oraz wzmocnienie naturalnej bariery wodno-lipidowej są jego głównym działaniem. 

Kiedy stosować toniki

Warto podkreślić, że toniki nadają się do codziennej i całodziennej pielęgnacji. Można z nich korzystać rano i wieczorem, a także w ciągu dnia (tu sprawdzi się specjalny rodzaj toników – hydrolaty). Tonik stosujemy po oczyszczeniu skóry, a przed nałożeniem kremu. Niezależnie od tego czy to poranna pielęgnacja i kolejnym etapem będzie krem nawilżający do twarzy, czy też jest to wieczorna pielęgnacja i będzie to krem odżywczy, to toniku należy użyć przed kremem. 

Rodzaje toników

Tonik zawiera przede wszystkim wodę, ale oprócz tego w jego składzie możemy znaleźć olejki, witaminy, ekstrakty. Ogólnie toniki dzielimy na toniki neutralne, które wyrównują ph skóry, które dodatkowo mogą mieć one działanie nawilżające, kojące i odświeżające oraz toniki złuszczające, na przykład toniki z kwasami, matujące i antybakteryjne. Bardzo ważne jest to, by wybrać tonik odpowiedni do naszego rodzaju skóry. Można to zrobić samodzielnie kierując się wskazówkami producentów lub skorzystać w pomocy dermokonsultanta w aptece czy drogerii. 

Jak stosować toniki

Istnieje kilka metod aplikacji toników. Każda ma swoich zwolenników i przeciwników. Wybór metody zależy od użytkownika. Warto przetestować różne opcje i wybrać tę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Pierwsza metoda to wacik nasączony tonikiem. Delikatnie przecieramy nim twarz, szyję i dekolt, omijając okolicę oczu. Kolejną metodą jest rozprowadzenie niewielkiej ilości toniku na dłoniach i wklepanie go w skórę. Z kolei toniki z atomizerem umożliwiają aplikację produktu bezpośrednio na skórę.

Tonizacja skóry jest niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji. Wybór odpowiedniego produktu i sposób jego aplikacji mogą wymagać kilku prób, ale w końcu każdy znajdzie coś dla siebie. Stosuj toniki systematycznie, a szybko zauważysz pozytywne efekty.

Leave a Comment