Posted on: Posted by: Comments: 0
dbanie o wlosy

Kosmetyki do włosów stanowią absolutną podstawę ich pielęgnacji. Jednocześnie potrafią być naprawdę kosztowne, jeśli osoba używa ich całkiem sporo i stosuje dość kompleksową pielęgnację. Na szczęście rozwiązaniem takowego problemu mogą być domowe kosmetyki do włosów. Jakie specyfiki można stworzyć w domowych warunkach i czy jest to trudne zadanie?

Jakie kosmetyki do włosów można przygotować w domowych warunkach?

Jednym z najpopularniejszych kosmetyków, jeśli chodzi o te, które można wytworzyć w domu to maseczki na włosy. Tego typu kosmetyki do włosów są bowiem bardzo proste do wytworzenia i nawet domowe mogą być niezwykle skuteczne w trakcie pielęgnacji włosów. Z tego powodu wiele kobiet decyduje się na ich tworzenie, a nie kupowanie w drogeriach. 

Zrobienie innych rodzajów kosmetyków w domu jest już znacznie trudniejsze. Nie jest to jednak wbrew pozorom zła informacja. Domowa maseczka na włosy jest bowiem niesamowicie wszechstronnym kosmetykiem, który można wykorzystać na ogromną liczbę sposobów, przez co jest ona naprawdę bardzo popularna. 

Domowa maseczka na włosy — na co może pomóc i jak ją wytworzyć?

To, na co może pomóc domowa maseczka na włosy, zależy oczywiście od składników, których użyjemy do ich produkcji. Najważniejsze jest to, że korzystając z domowych sposobów, tworzymy naturalne maski na włosy, do których zrobienia nie potrzeba żadnych sztucznych składników. W ten sposób nie ryzykujemy tym, że jakiekolwiek sztuczne substancje doprowadzą do zniszczenia włosów. 

Na przykład, jeśli mamy zniszczone włosy, to wystarczy kupić banana, awokado oraz mleko. Następnie po zmieszaniu połowy banana i połowy awokado wraz z trzema łyżkami mleka uzyskujemy prostą w aplikację maseczkę, którą po aplikacji zmywa się po odczekaniu 20 minut.

Jeden ze składników maseczek, który może mieć zbawienny wpływ na zniszczone włosy i pozwolić na ich wygładzenie oraz nabłyszczenie to aloes. Można wykorzystać go do stworzenia maski po połączeniu z miodem, czy też olejem kokosowym i sokiem z cytryny. 

Bardzo popularne są też maseczki z drożdży, które poradzą sobie z przetłuszczającymi się włosami, a także z włosami cienkimi i wypadającymi. Drożdże trzeba pomieszać z innymi składnikami, wśród których najczęściej używa się mleka, a następnie dokładnie miesza i nakłada na głowę. To jednak nie wystarczy. Włosy powinny być owinięte ręcznikiem lub folią spożywczą i regularnie ogrzewane z pomocą suszarki. Taką maskę należy zmyć po około 45 minutach.

Leave a Comment