Posted on: Posted by: Comments: 0
Toaletka w lustrem

Popularność stylowych toaletek wolnostojących rośnie w imponującym tempie – kolejne sklepy z wyposażeniem domu posiadają w ofercie modele utrzymane w różnych stylach tak, aby każda kobieta mogła dopasować design toaletki do aranżacji swojego mieszkania. Toaletka w sypialni to coraz częstszy widok, nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale przede wszystkim na jej uniwersalne zastosowanie. Zatem czy i dlaczego warto inwestować w toaletkę?

Toaletka w sypialni: powrót do tradycji

Toaletka wcale nie jest naszym współczesnym wymysłem – pierwsze meble dedykowane kobietom pojawiły się już kilkaset lat temu, a moda na toaletki powraca co kilka sezonów z jeszcze większą siła. Toaletki posiadały nasze babcie, które dbały o swoje kosmetyki czy biżuterię z niemałym namaszczeniem. Na wzór naszych przodkiń my również możemy stworzyć w swojej sypialni swoistą świątynię piękna i urody, a stylowa toaletka doskonale nam w tym pomoże.

Toaletka w sypialni: przyjemne z pożytecznym

Każda kobieta doskonale wie, że toaletka wcale nie jest nam niezbędna do życia, ale trzeba przyznać, że znacznie je ułatwia. We wnętrzu toaletki możemy przechowywać wszelkiego rodzaju kosmetyki, czy to do codziennej pielęgnacji, czy do makijażu. Co więcej, toaletka pozwala znacznie dłużej zachować porządek w kosmetykach nawet przy ich sporej ilości i intensywnej eksploatacji. Funkcjonalna toaletka w sypialni świetnie spisze się również jako miejsce do przechowywania błyskotek – biżuterii, zegarków czy innych dodatków, z których często korzystamy.

Toaletka z lustrem czy bez?

W najpopularniejszych sieciach sklepów meblowych można zakupić toaletkę najczęściej w dwóch wariantach: z lustrem lub bez. Jeśli decydujemy się na toaletkę, ale w domu nie posiadamy dużego lustra stojącego, które ułatwi codzienny make-up to warto postawić na mebel z lustrem. Wysoce praktyczne rozwiązanie, które zapewnia komfort użytkowania, a także oszczędność czasu i pieniędzy, bo przecież lustro w sypialni każda kobieta po prostu mieć musi.

Toaletka i biurko w jednym

Można zrezygnować z wariantu z wmontowanym lustrem na blacie toaletki na rzecz lustra przymocowanego do otwieranej szuflady, co pozwala wzbogacić mebel o funkcję biurka. Podobne rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w przypadku niewielkich mieszkań, gdzie każdy metr kwadratowy wolnej powierzchni jest na wagę złota. Toaletka z funkcją biurka powinna mieć zdecydowanie więcej szuflad, które pozwolą na swobodne przechowywanie kosmetyków, ale również sprzętów biurowych niezbędnych do pracy biurowej. Przy zakupie wielofunkcyjnej toaletki warto zwrócić uwagę na szerokość blatu i jego wysokość – oba parametry powinny być w pełni dostosowane do naszych warunków fizycznych tak, aby praca przy toaletce/biurku była maksymalnie komfortowa.

Jak zrobić toaletkę?

Żeby cieszyć się stylową toaletką wcale nie trzeba wydawać na niej fortuny – toaletkę możemy wykonać samodzielnie. Meble z odzysku cieszą się ogromną popularnością nie tylko ze względu na stosunkowo niskie koszty renowacji mebla, ale także oryginalny charakter, którym niewątpliwie emanują. Wystarczy pozyskać stare biurko czy komodę, najlepiej u znajomych czy rodziny – wtedy wzrasta szansa na darmową toaletkę. Warto również odwiedzić pchli targ lub sklepy ze starociami – można się zdziwić jak piękne i szykowne meble można w nich „upolować”. Stary mebel wystarczy odnowić, z pomocą specjalisty lub samodzielnie.

Leave a Comment