Posted on: Posted by: Comments: 0
Soczewki kontaktowe

Spędzanie dużych ilości czasu na wpatrywanie się w ekran komputera nie jest obojętne dla naszych oczu. Długotrwała praca przy komputerze powoduje dyskomfort, uczucie suchości w oczach oraz osłabienie wzroku. Dla dolegliwości te są szczególnie narażeni użytkownicy soczewek kontaktowych, którzy powinni bardzo starannie wybrać szkła kontaktowe do codziennego użytkowania. Jest to bowiem klucz do zapewnienia sobie komfortowej pracy oraz zdrowia oczu.

Soczewki kontaktowe do pracy przy komputerze – jakie powinny być?

Komputery, smartfony i tablety to nasza codzienność. Każdego dnia spędzamy co najmniej kilka godzin wpatrując się w ich ekrany, co nie jest obojętne dla naszych oczu. Jeśli dodamy do tego suche powietrze w biurze w sezonie grzewczym oraz klimatyzację w lecie szybko okaże się, że nasze oczy nie mają łatwego życia. Długotrwałe przebywanie przed ekranem to także jeden z najpowszechniejszych czynników przyczyniających się do powstawania wad wzroku oraz problemów z oczami. Osoby cierpiące na wady wzroku muszą więc niezwykle starannie wybrać szkła kontaktowe. Dobrej jakości soczewki pozwolą bowiem uniknąć większości problemów związanych z pracą przed ekranem komputera.

Użytkowanie soczewek kontaktowych w dużym stopniu wiąże się z przesuszeniem oczu. Z tego powodu wybierając szkła do pracy przed ekranem komputera warto zwrócić uwagę na poziom ich nawodnienia i wybierać szkła charakteryzujące się wysokim współczynnikiem przepuszczalności tlenu. Znakomitym ich przykładem są soczewki kontaktowe purevision 2 marki Bausch&Lomb, których specjalna konstrukcja zapewnia ochronę oczu przed zmęczeniem i zaczerwienieniem. Soczewki oferują ponadto doskonałą jakość obrazu oraz skuteczną redukcję refleksów, lśnienia, efektu halo i aberracji, co docenią wszyscy użytkownicy komputerów. Soczewki kontaktowe purevision 2 wykonane są z cienkiego, hydrożelowego materiału, którego zastosowanie sprawia, że są niewyczuwalne podczas noszenia.

Zaawansowane technologie w nowoczesnych soczewkach kontaktowych

Soczewki kontaktowe purevision 2 to szkła kontaktowe stworzone specjalnie z myślą o osobach dużo czasu spędzających przed ekranami. Wykonane są z nowoczesnego, cienkiego materiału Balafilcon A. O wysoką jakość obrazu dba zastosowania technologia High Definition TM, która pozwala skutecznie zredukować efekt halo oraz zjawisko olśnienia. Soczewki zapewniają doskonałą widoczność wszystkich detali, co docenią w szczególności osoby wykonujące na komputerze precyzyjne prace wymagające skupienia wzroku na szczegółach. Technologia Comfort Moist utrzymuje natomiast ciągłą wilgotność powierzchni soczewki, co pozwala skutecznie chronić oczy przed przesuszeniem oraz podrażnieniem.

Zaokrąglony profil soczewek purevision 2 skutecznie zmniejsza tarcie między powieką a powierzchnią szkieł, co pozwala lepiej chronić gałkę oczną przed zaczerwienieniem i podrażnieniem w wyniku częstego zamykania i otwierania oczu. Dodatkowym atutem, jakim mogą poszczycić się soczewki kontaktowe purevision 2 jest tryb ich noszenia – szkła są bowiem przeznaczone do użytkowania całodobowego, co docenią w szczególności osoby pracujące w nocy oraz ludzie poszukujący szkieł niewymagających codziennej pielęgnacji.

Leave a Comment