Posted on: Posted by: Comments: 0
serum do twarzy

Serum z witaminą C to produkt, który posiada szereg dobroczynnych właściwości. Z tego powodu jest chętnie wybierany przez osoby w każdym wieku. Kosmetyki takie jak kremy nawilżające do twarzy, które również zawierają ten silny antyoksydant, a także sera wykazują działanie przeciwstarzeniowe, wzmacniające i rozjaśniające skórę. Dlaczego warto mieć takie produkty w swojej kosmetyczce? Podpowiadamy. 

Serum z witaminą C niweluje przebarwienia

Jednym z najważniejszych znanych efektów działania serum z witaminą C jest rozjaśnienie skóry. Uaktywnia ono enzym nazywany tyrazyną, odpowiedzialny za produkcję melaniny. To sprawia, że nie tylko działa rozjaśniająco, ale także redukuje przebarwienia. Z tego powodu preparaty takie są chętnie wybierane przez osoby, które nie stosowały filtrów przeciwsłonecznych i w związku z tym teraz ich twarz ma nierówny koloryt.

Serum z witaminą C opóźnia procesy starzenia skóry

Ze względu na to, że witamina C uczestniczy w syntezie kolagenu ma ona działanie wygładzające zmarszczki. Z tego powodu po serum z witaminą C powinny sięgnąć wszystkie te osoby, które zauważyły u siebie już pierwsze oznaki starzenia. Taki produkt niewielkie, płytkie bruzdy jest w stanie niemal całkowicie zniwelować. Kremy nawilżające do twarzy w połączeniu z tym preparatem powinny stanowić istotny element profilaktyki przeciwzmarszczkowej, nawet u osób przed 30 rokiem życia. Produkt ten dodatkowo wygładza powierzchnię skóry i poprawia jej witalność.

Serum z witaminą C wspomaga kuracje przeciwtrądzikowe

Serum z witaminą C to produkt, który ma działanie przeciwzapalne i z tego powodu może być stosowany jako wsparcie kuracji przeciwtrądzikowej. Decyzji o jego wykorzystaniu nie należy jednak podejmować samodzielnie i warto skonsultować ją wcześniej z lekarzem dermatologiem.

Produkt ten oczyszcza skórę z wolnych rodników oraz innych zanieczyszczeń wewnętrznych, dzięki czemu odblokowuje gruczoły łojowe, a co za tym idzie, naskórek może lepiej absorbować wszelkie składniki nawilżające, odżywcze, regenerujące i przeciwzapalne. Dodatkowo ze względu na swoje właściwości wyrównujące strukturę skóry i rozjaśniające ją, pomaga pozbyć się nieestetycznych przebarwień i blizn.

Jak stosować serum z witaminą C?

Serum z witaminą C należy aplikować maksymalnie dwa razy dziennie, rano i wieczorem, na oczyszczoną wcześniej, stonizowaną skórę. Po jego zastosowaniu należy standardowo kontynuować pielęgnację, to znaczy nałożyć kremy nawilżające do twarzy, a także inne produkty takie jak filtr przeciwsłoneczny.

Leave a Comment