Posted on: Posted by: Comments: 0

Na rynku funkcjonuje wiele sposobów na usuwanie niechcianego owłosienia. Jedne są bolesne, drugie nie. Każdy z dostępnych zabiegów ma swoje plusy i minusy, wady i zalety. Wśród nich istnieje tylko jedna trwała metoda usuwania owłosienia — jest to depilacja laserowa.

Czym właściwie jest depilacja laserowa?

Depilacja, jak nazwa wskazuje, służy do usuwania zbędnego owłosienia poprzez pozbycie się włosków razem z cebulkami. Tradycyjna depilacja to wszystkie sposoby,  którymi można usunąć włoski w całości, zamiast ścinać włos tuż przy skórze. Wykorzystuje się do tego specjalne maszynki zwane depilatorami, wosk lub pastę cukrową. Jest to sposób bardzo bolesny, ale za to długotrwały. Efekt nie utrzymuje się jednak na stałe, bo chociaż włoski odrastają słabsze i w mniejszej ilości, to wciąż odrastają. Na rynku istnieje się jednak zupełnie nowa i o wiele mniej bolesna metoda depilacji.   Depilacja we Wrocławiu i w innych miastach przy pomocy lasera sprawia, że usuwanie włosków jest nie tylko bezbolesne, ale także trwałe!

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Każdy zabieg depilacji laserowej przebiega inaczej, w zależności od tego, jakie owłosienie występuje u danego pacjenta, jakie fragmenty ciała zostają poddane depilacji i jakie włoski dana osoba posiada. Profesjonalny laser to skoncentrowana wiązka zawierająca impulsy termiczne o niskiej energii. Urządzenie musi być dobrze ustawione do barwy i grubości włosków, a także do koloru skóry — wszystko po to, żeby uniknąć oparzeń skóry i uszkodzenia tkanek w trakcie zabiegu. Depilacja laserowa skupia się na usuwaniu mieszków włosków, przez co włoski nie mogą odrosnąć. Zwykle jeden zabieg nie jest wystarczający i proces trzeba powtarzać. To ile razy jest sprawą indywidualną.

Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegu depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej jest zabiegiem bezbolesnym. Już po pierwszym zabiegu większość włosków wypada w depilowanej części. W wielu przypadkach po serii zabiegów laserem, włoski już nigdy nie odrastają.

Leave a Comment