Posted on: Posted by: Comments: 0
wybor podkladu

Każda kobieta chce dobrze czuć się w we własnej skórze, jak i w makijażu, który nakłada. Jego bardzo ważnym elementem jest podkład, który stanowi podstawę dobrego make-up’u. Dobrze dobrany może wyglądać jak druga skóra, która jest gładka i promienna. Jak poprawnie wybrać kolor i odcień do naszej karnacji? Podpowiadamy.

Jak dobierać podkład?

Różnorodność podkładów na rynku jest niezwykle duża, dlatego też warto znaleźć dla siebie ten jeden, unikalny produkt, który sprawi, że nasza skóra będzie wyglądać zdrowo i nabierze blasku. Powinien być on dobrany do rodzaju i potrzeb naszej cery. Co istotne, mogą się one zmieniać na przestrzeni pór roku.

Zimą skóra jest podatna na przesuszenie i potrzebuje dogłębnego nawilżenia. Latem zaś potrzebujemy czegoś lekkiego, co nie spowoduje zatykanie się porów. Warto, aby taki podkład utrzymał się na twarzy nawet cały dzień mimo wysokich temperatur.

Jak dobrać stopień krycia podkładu?

Pożądany przez nas efekt będzie uzależniał wybór danego produktu. Podkłady lekko kryjące mają delikatne, często nawet wodniste konsystencje oraz małą zawartość koloryzujących pigmentów. Idealnie nadadzą się, gdy nie chcemy osiągnąć pełnego krycia, a jedynie ujednolicić koloryt skóry. Dobrze sprawdzą się również w przypadku niewielu niedoskonałości. Podobną funkcję pełnią popularne kremy BB.

Po produkty średnio kryjące zwykle sięgają osoby, których skóra nie jest wymagająca. Zwykle posiadają one cerę suchą, ewentualnie mieszaną. Polecane są do codziennego stosowania.

Mocno kryjące kosmetyki posiadają koloryzujące pigmenty, które bez problemu zatuszują nawet większe niedoskonałości. Niektóre z nich mogą zakryć nawet tatuaże czy objawy bielactwa. Są zwykle trwalsze niż ich lżejsze odpowiedniki. Przykładem takiego produktu może być hypnose Lancome, który nazywany jest kosmetykiem do zadań specjalnych.

Jak dobrać odcień podkładu do karnacji?

Najważniejszą kwestią jest dobór podkładu do naszej tonacji skóry. Można to sprawdzić w prosty sposób, nakładając niewielką ilość produktu na granicę żuchwy. Jeżeli w świetle dziennym kosmetyk wtapia się w cerę i nie odznacza się, to znaczy, że podkład został dobrany idealnie. Inną metodą może być nałożenie trzech różnych odcieni obok siebie. Ten kolor, który wchłonie się natychmiastowo, jest tym właściwym.

Dobrze jest pamiętać, aby uważać również na głębię koloru. Zbyt jasny odcień może powodować nienaturalny wygląd i potęgować zmęczenie cery. Zbyt ciemny natomiast podkreśla zmarszczki i postarza. Gdy już wybierzemy najlepszy dla nas produkt, można wzbogacić swój makijaż o puder czy tusz do rzęs lancome monsieur big.

Leave a Comment