Posted on: Posted by: Comments: 0
Oczyszczacz powietrza

Poziom zanieczyszczenia powietrza w ostatnich latach sięgnął niepokojących wartości, co ma bezpośredni wpływ na stan naszego zdrowia. Utrzymujący się w powietrzu smog w towarzystwie alergenów takich jak pyłki roślin czy kurz to prawdziwa mieszanka wybuchowa, która na dłuższą metę może mieć negatywny wpływ na jakość naszego codziennego życia. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup oczyszczacza powietrza. Czy jest on rozwiązaniem naszych problemów? Czy warto inwestować w dobrej jakości oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza w walce o lepsze jutro

To, czego nie widzimy gołym okiem bardzo często stanowi dla nas największe zagrożenie. Na co dzień nie zastanawiamy się nad wpływem smogu czy innych zanieczyszczeń na naszą kondycję, lecz właśnie to one w dużej mierze odpowiadają za występowanie dolegliwości, które przypisujemy innym czynnikom zewnętrznym. Problemy ze swobodnym oddychaniem, nasilający się kaszel, przewlekłe bóle głowy – za tym wszystkim może stać niska jakość powietrza, którym oddychamy. Warto zatem zrobić wszystko, aby zminimalizować negatywne skutki unoszących się w atmosferze pyłów i gazów, a może nam w tym pomóc dobry oczyszczacz powietrza.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Schemat działania klasycznych oczyszczaczy powietrza nie jest zbyt skomplikowany – urządzenie zasysa do swojego wnętrza zanieczyszczone powietrze, w którym następuje jego filtracja i bardzo często również jonizacja, dzięki której sprzęt wykazuje się jeszcze wyższą skutecznością. Powietrze może być poddawane filtracji na kilku poziomach w zależności od zaawansowania urządzenia i jego przeznaczenia. Oczyszczone powietrze trafia z powrotem do obiegu, dzięki czemu możemy cieszyć się lepszą jakością życia.

Oczyszczacz powietrza a czynniki chorobotwórcze

Dzięki nowoczesnym technologiom stosowanym przez najbardziej uznanych producentów na świecie oczyszczacze powietrza świetnie radzą sobie z usuwaniem wszelkich zanieczyszczeń z powietrza takich jak pyły, gazy czy inne substancje toksyczne będące efektem emisji spalin samochodowych czy spalania paliw kopalnych. Co więcej, większość urządzeń dostępnych w sklepach usuwa z powietrza wszelkie alergeny, wirusy, bakterie czy inne drobnoustroje, które mogą wywoływać groźne dla naszego zdrowia choroby.

Oczyszczacz czy nawilżacz? A może jedno i drugie?

Oczyszczacz powietrza wcale nie musi spełniać tylko jednej funkcji – coraz więcej producentów wypuszcza na rynek urządzenia bardziej zaawansowane technologicznie, które nie tylko zapewniają nam dostęp do powietrza wolnego od smogu, alergenów czy drobnoustrojów. Oczyszczacze z funkcją nawilżania w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością – wygoda użytkowania wielofunkcyjnego sprzętu pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Oczyszczacz powietrza a neutralizacja przykrych zapachów

Wiele z nas często boryka się z problemem nieprzyjemnych zapachów unoszących się w mieszkaniu przy okazji gotowania czy też palenia papierosów. Oczyszczacze powietrza wykazują się wysoką skutecznością w ich neutralizacji, dzięki czemu szybko pozbywamy się z powietrza cząsteczek, które mogą podrażniać nasze górne drogi oddechowe. Funkcja neutralizacji przykrych zapachów to także większy komfort dla nas i dla naszych bliskich.

Leave a Comment