Posted on: Posted by: Comments: 0
domowe dbanie o brode

Każdy mężczyzna na przykładzie swoim oraz swych znajomych z pewnością może powiedzieć, iż broda jest brodzie nierówna i wyraźnie widać różnicę pomiędzy taką, która została po prostu zapuszczona a brodą, którą wyhodowała osoba mająca pojęcie na temat tego, jak pielęgnować brodę. Na szczęście nie jest to wiedza tajemna i poznać ją może każdy mężczyzna, któremu marzy się dobrze zadbana broda, która będzie jego prawdziwą wizytówką.

Jak pielęgnować brodę w domu — czy jest to trudne?

Przede wszystkim wiele osób obawia się, iż pielęgnacja brody będzie wymagała wielu kosztownych wizyt u barbera, który będzie używał wielu różnych specyfików. Każdy, kto wie, jak pielęgnować brodę ma jednak świadomość tego, iż nie jest to prawda. Owszem do barbera, czyli specjalnego fryzjera, który zna się także na strzyżeniu brody, będzie trzeba czasem się wybrać. Poza okazyjnymi wizytami można jednak bez problemów pielęgnować brodę w domu. 

Jak pielęgnować brodę — co zrobić, by robić w domu?

Chcąc pielęgnować brodę regularnie w domowym zaciszu, trzeba przede wszystkim wyposażyć się w zestaw potrzebnych do tego kosmetyków oraz akcesoriów, które pozwolą na właściwe zadbanie o włosy, które rosną nam na twarzy i na brodzie. Bez nich prawidłowa pielęgnacja brody będzie bowiem dość trudna. 

Przede wszystkim nie można zapominać o tym, co daje olejek do brody. W drogeriach można spotkać mnóstwo przydatnych olejków, które ułatwią nam wzrost włosów na brodzie, pozwolą na ich zagęszczenie, a także co najważniejsze dostarczą im różnych składników odżywczych, dzięki którym włosy będą miały wszystko, co jest im potrzebne do równomiernego i prawidłowego wzrostu. 

Olejek do brody jest jednak jednym z wielu kosmetyków, na które warto postawić do pielęgnacji brody. Warto również wyposażyć się w specyfiki, dzięki którym będzie możliwa ich stylizacja. Świetnie sprawdzi się tutaj wosk do brody z wysoką zawartością wosku pszczelego. Po podgrzaniu będzie on na tyle mocny, że pozwoli nam na dowolne ułożenie brody. 

Fundamentem są jednak dwa zupełnie inne przedmioty. Pierwszy z nich do szczotka do brody. Działa ona dokładnie tak samo, jak szczotka do włosów, lecz warto postawić na wysokiej jakości szczotkę z włosia naturalnego, które będzie delikatniejsze dla rosnących na naszej brodzie włosów. Kolejny fundamentalny przedmiot to szampon do brody. Powinniśmy używać go każdego dnia do jej regularnego mycia. Pozwala on bowiem na usunięcie wszystkich zanieczyszczeń z brody na koniec dnia, a jednocześnie ma taki skład, że jest w pełni bezpieczny dla rosnących na niej włos. 

Leave a Comment