Posted on: Posted by: Comments: 0
suszarka bebnowa

Prawie każdy z nas robi pranie w domu. O ile sam proces prania jest stosunkowo szybki, to późniejsze suszenie ubrań na tradycyjnych suszarkach jest dość długotrwałe i często powoduje nieprzyjemny zapach i zaduch w pomieszczeniach w których stoi nasze pranie. Niektórzy starają się rozwieszać pranie na grzejnikach, jednak nie zmieścimy na nich całego prania, a dodatkowo rzeczy mogą pognieść się na tyle, że ciężkie będzie ich wyprasowanie. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązanie wydaje się zakup suszarki bębnowej. Czy warto ją jednak mieć?

Jakie są zalety suszarek bębnowych?

Suszarki bębnowe nie są czymś nowym na rynku jednak to teraz zyskały największą popularność. Dlaczego tak jest? Ponieważ suszarki automatyczne znacznie ułatwiają nasze życie i przyspieszają pranie rzeczy.

  • Więcej miejsca – tradycyjne suszarki zajmują bardzo dużo miejsca podczas suszenia ubrań czy innego rodzaju prania. Natomiast nowoczesne suszarki bębnowe są projektowane tak aby był jak najbardziej kompaktowe, przez co tworzy się systemy pralki z suszarką, gdzie przy pomocy specjalnego łącznika mamy możliwość ustawienia jednego urządzenia na drugim.
  • Krótsze suszenie – dzięki różnorodności programów możemy dostosować długość suszenia w zależności od stopnia wysuszenia tkanin, przez co sam proces trwa znacznie krócej (od około 30 minut do około 4 godzin w programach typu ECO)
  • Więcej prania – zwykłe suszarki na bieliznę mają ograniczone miejsce, a czas suszenia na nich ubrań to od kilku do kilkunastu godzin. Dzięki przyspieszonemu procesowi suszenia w suszarce bębnowej możemy zrobić nawet kilka prań w ciągu jednego dnia.
  • Różnorodność programów – pozwala na dobór odpowiedniego dla danych tkanin, umożliwia szybkie odświeżenie rzeczy czy wysuszenie bez utraty struktury puchowych poduszek czy kurtek. Możemy dzięki temu suszyć w niej nawet najdelikatniejsze i najbardziej wymagające tkaniny. Tutaj przeczytasz odpowiedź na pytanie – czy warto mieć suszarkę bębnową
  • Bez prasowania – jeżeli ustawimy odpowiedni program i wyjmiemy rzeczy tuz po wysuszeniu, unikniemy nieestetycznych zagnieceń oraz jednocześnie unikniemy żmudnego prasowania. To duża oszczędność czasu.
  • Zadbasz o zdrowie – wskutek wyposażenia suszarek w filtry oraz pojemniki na wodę są one rekomendowane szczególnie dla alergików. Tradycyjne suszenie prania na wolnostojących suszarkach wpływa na wzrost ilości kurzu oraz wilgoci mieszkaniu, ta z kolei może powodować rozwój grzybów i pleśni, szczególnie uciążliwych dla osób na nie uczulonych, ale również tych chorujących na astmę.
  • Efekt wizualny – dzięki suszarką bębnowym unikniemy nieestetycznego zagracania przestrzeni suszonym praniem.

Suszarki bębnowe mają pewne wady jak to, że nagrzewają przestrzeń, w której się znajdują, dlatego wymagają dobrze wentylowanych pomieszczeń, nie są tak ekologiczne i ekonomiczne, ponieważ zużywają energię elektryczną oraz większość z nich po kilku latach będzie wymagać naprawy lub wymiany.

Jak wybrać suszarkę?

Zastanawiając się nad zakupem suszarki bębnowej przede wszystkim trzeba określić potrzeby jakie ma ona spełniać. Najważniejszy jest wybór ładowności. Musi być dostosowana do przewidywanej ilości prania, najłatwiej to mniej więcej dopasować na podstawie ładowności pralki. Ważna jest również pojemność pojemnika na wodę w przypadku suszarek kondensacyjnych oraz długość suszenia. Warto zwrócić uwagę także na programy, które oferuje dany model suszarki, np. czy można suszyć w niej pościel lub buty.

Suszarki bębnowe znacznie ułatwiają coraz szybsze życie w aktualnym świecie, dlatego warto zdecydować się na ich zakup.

Leave a Comment