Posted on: Posted by: Comments: 0
kurtka

Kurtki pikowane damskie to ten rodzaj odzieży, który bez wątpienia można określić mianem uniwersalnego i ponadczasowego. Kurtki tego typu na dobre wpisały się w kanon i są bardzo często spotykanym rodzajem odzieży w wielu damskich szafach. Czym wyróżnia się dobra kurtka pikowana?

Cienkie kurtki pikowane damskie – czy warto w nie inwestować?

Nie brakuje osób, które twierdzą, że każda kurtka przede wszystkim powinna zapewnić nam odpowiednią termikę. W cenie są też specjalne tworzywa i tkaniny oddychające, które nie tylko uchronią nas przed chłodem, ale zapewnią też odpowiednią dystrybucję ciepła.

Warto jednak pamiętać o tym, że większość z tych uwag dotyczy odzieży sportowej, czyli na przykład wiatrówek. Kurtki pikowane damskie, mimo tego, że zapewniają pewien komfort ruchów, raczej nie należą do grona odzieży, które szczególnie upodobały sobie osoby aktywne.

Owszem, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się w takiej kurtce do parku czy na długi spacer po mieście, jednak raczej nie będzie to idealny wybór dla osoby, która chciałaby uprawiać jogging, czy wybrać się na długą, liczoną w wielu kilometrach, trasę na rowerze.

Cienkie kurtki pikowane świetnie sprawdzą się, jeśli szukamy odzieży, która posłuży nam zwłaszcza do budowana naszego looku. Świetnie sprawdzi się w cieplejsze, wiosenne dni, a także na przełomie jesieni i zimy, kiedy pogoda zmienia się bardzo dynamicznie.

Modne kolory kurtek pikowanych

Jakie kolory takich kurtek będą hitem w nadchodzącym sezonie? Świat mody nie przewiduje tutaj radykalnych zmian względem zakończonego już, 2021 roku. Pojawią się raczej niewielkie modyfikacje w kroju takiej odzieży i subtelnych detalach.

W cenie wciąż są czarne kurtki pikowane. To uniwersalny rodzaj odzieży o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Czarny to kolor prosty, elegancki, który świetnie można zestawić z niemal każdym dodatkiem. Nie powinno więc dziwić, że kurtki pikowane w tym kolorze ciągle są na topie.

Informacje w tym artykule pochodzą ze strony fashionpost.pl.

Na wiosnę świetnie sprawdzą się kurtki w kolorze białym oraz w różnych odcieniach błękitu. To kolejne barwy, które na pewno będą popularne w nowym roku. Warto jednak postawić nie tylko na kolorystykę, ale i na szeroko rozumianą funkcjonalność takiej odzieży.

Krótkie kurtki pikowane damskie – czy warto w nie inwestować?

Odzież tego typu z założenia jest nieco dłuższa, niż tradycyjna wiatrówka. Nie oznacza to jednak, że świat mody nie zamierza zrewolucjonizować kurtek pikowanych. Jedną z takich wielkich innowacji jest skrócona kurtka, która pod wieloma względami wygląda jednocześnie modnie, ale i praktycznie i nowocześnie.

Jest to trend, który zdecydowanie warto obserwować. Jeśli chcemy budować nasz look w taki sposób, by zestawić ze sobą właśnie tę kurtkę i na przykład slim-jeansy, to jest to świetny pomysł, który warto rozważyć. Taka kurtka dobrze zagra też z damskim golfem. Obowiązkowo trzeba postawić tu na kontrast – jeśli kurtka pikowana jest czarna, to golf powinien być biały. To prosty sposób, by wyglądać jednocześnie modnie i elegancko.

Leave a Comment