Posted on: Posted by: Comments: 0
lupiez

W sieci znaleźć można wiele sposobów na pozbycie się łupieżu. Warto zapoznać się nie tylko z działaniem drogeryjnych środków na tę przypadłość, ale także z naturalnymi metodami. Celem skutecznego zwalczania łupieżu, trzeba przede wszystkim zwalczyć jego przyczynę, czyli mikroorganizm, jakim jest Malassezia globosa. Większość osób, jest na niego nadwrażliwa, przez co doświadczają podrażnień oraz łuszczenia się naskórka, co przejawia się pod postacią łupieżu.

Co będzie dobre na łupież?

Jeśli zastanawiamy się, co na łupież będzie odpowiednie, warto wiedzieć, iż najłatwiej pozbędziemy się łupieżu suchego. Pośród możliwych jego przyczyn, wymienia się mycie włosów w nazbyt ciepłej wodzie, używanie zbyt agresywnych myjących środków, kontakt z wodą chlorowaną, czy też nazbyt rzadkie mycie kosmyków. W takiej sytuacji, efekty można uzyskać dzięki wyeliminowaniu drażniących czynników. Włosy należy myć w letniej wodzie, unikać kosmetyków stylizacyjnych, jak również sięgać po czepek na basenie i łagodne środki do pielęgnacji. Inną przyczynę, stanowi przesuszenie skóry na głowie, która może się złuszczać, gdyż brak jest jej odpowiedniego nawilżenia. Co będzie w takim wypadku dobre na łupież? Należy przede wszystkim wymienić swój mocno myjący szampon na jego łagodniejszą wersję, przykładowo micelarny szampon. Można także dokonać wyboru nawilżających szamponów do włosów, jak i wcierek, które łagodzą łuszczenie oraz swędzenie.

Co będzie lepsze na łupież – środki drogeryjne czy sposoby naturalne?

Zwykle podczas toczenia walki z łupieżem, wykorzystywane są specjalistyczne kosmetyki. Najbardziej popularne, będą niewątpliwie szampony wykazujące działanie przeciwłupieżowe. Dobre szampony tego typu, radzą sobie z drożdżakami, które odpowiadają za powstanie łupieżu, a ponadto łagodzą swędzenie, odżywiają i nawilżają skórę. Jak dobrać odpowiedni szampon przeciwłupieżowy? Jeżeli najważniejszą przyczynę łupieżu stanowi zbyt sucha skóra, warto postawić na łagodne oczyszczenie oraz dobre nawilżanie. Pośród propozycji producentów szamponów, znajdziemy wersje dobrane do różnych typów włosów. Świetnym wyborem dla przetłuszczających się włosów, będą głęboko oczyszczające szampony micelarne, które dokładnie myją , a przy tym także chronią pH naszej skóry, zapewniając jej przy tym długo trwające odświeżenie.

Mężczyźni są niestety znacznie bardziej narażeni na pojawienie się łupieżu, dlatego spora liczba producentów, wytwarza kosmetyki do męskich włosów, które potrafią dokładnie poradzić sobie z takim problemem. Znajdziemy je w ofercie wielu firm kosmetycznych. Szampony tego rodzaju, jeśli będą regularnie używane, zredukują łupież i zapobiegną jego nawracaniu. Przywracają także skórze potrzebną jej równowagę. Zastosowaniu tego typu środków, towarzyszyć mogą zawsze sposoby naturalne na pozbycie się łupieżu suchego. W wypadku pojawienia się łupieżu tłustego, należy koniecznie skonsultować się z lekarzem.

Leave a Comment