Posted on: Posted by: Comments: 0
jaka polise na zycie wyrac

Na co dzień nie myślimy o nieprzyjemnych rzeczach. Koncentrujemy się na swojej karierze, rodzinie, realizujemy swoje plany i marzenia. Niestety, choć nikt z nas nie chce, aby jemu lub najbliższym przytrafiło się coś złego, różnego rodzaju wypadki mają miejsce każdego dnia. Złamana noga, wypadek, poważne zachorowanie, a nawet śmierć – jak w takiej sytuacji zabezpieczyć przyszłość swoją i najbliższych? Dowiedz się, czym jest polisa na życie i kiedy okaże się przydatna.

Polisa na życie – najważniejsze informacje

Zastanawiając się nad istotą tego ubezpieczenia, warto odpowiedzieć na często zadawane pytanie, czym tak naprawdę jest polisa na życie? To rodzaj ubezpieczenia, którego podstawowym celem jest zapewnienie finansowego wsparcia najbliższej rodzinie ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. To idealny sposób na to, by zatroszczyć się o przyszłość najbliższych na wypadek, gdyby Ciebie zabrakło.

W jaki sposób działa polisa na życie? Osoba ubezpieczona co miesiąc wpłaca określoną w zawartej wcześniej umowie składkę. Następnie, jeżeli w okresie trwania umowy będzie miało miejsce zdarzenie, które jest objęte umową, osoby uposażone otrzymają od ubezpieczyciela należytą kwotę. Co więcej, polisa na życie może mieć formę terminową lub bezterminową, a także mieć charakter indywidualny lub grupowy. Dzięki temu ubezpieczeniem możemy objąć także swoich bliskich.

Polisa na życie – dlaczego warto?

Warto podkreślić to jeszcze raz: polisa na życie to najlepszy sposób na to, by zapewnić bezpieczeństwo finansowe naszej rodzinie, jak i nam samym. Choć nie jest to obowiązkowe ubezpieczenie, warto rozważyć jego zakup. Decydując się na takie rozwiązanie, przede wszystkim zyskujemy spokój i pewność, że w razie nieszczęśliwego wypadku zapewnimy rodzinie niezbędne wsparcie.

Pomoc finansowa w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej to nie jedyna funkcja polisy na życie. W zależności od tego, po jaki rodzaj ubezpieczenia sięgniemy (podstawowe lub rozszerzone) możemy liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego również w sytuacji, gdy ulegniemy wypadkowi, ciężko zachorujemy, a nawet gdy będziemy hospitalizowani.

Polisa na życie – ile trwa?

Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, ile wynosi zakres ochrony polisy? W rzeczywistości jest to kwestia indywidualna i to od nas zależy, przez jak długi okres chcemy korzystać z ubezpieczenia. Oznacza to, że polisa na życie (w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, itd.) może trwać zarówno 12 miesięcy, jak i 15 czy 20 lat. Istnieją także polisy na życie zawierane dożywotnio.

Jednocześnie warto pamiętać, że w przypadku większości polis na życie czas trwania umowy posiada ograniczenia wiekowe. Oznacza to, że najczęściej do polisy można przystąpić pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Warto jednak pamiętać, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe może posiadać inne ograniczenia wiekowe.

Jednocześnie, zastanawiając się nad zakupem polisy na życie (szczególnie jeśli robimy to online), warto upewnić się co do wiarygodności danego ubezpieczyciela.

Leave a Comment