Posted on: Posted by: Comments: 0
suknia slubna

Obecnie można znaleźć wiele ciekawych modeli sukien ślubnych. Na pewno każda przyszła Panna Młoda zachwyci się tymi niezwykłymi modelami! Wspaniałe i klasyczne suknie na ślub z koronką nigdy nie wychodzą z mody, jednak pojawiło się w tym roku kilka nowych trendów, które podbiją serca wielu pań.

Błyszczące aplikacje naszywane na suknię

Jeśli dla ciebie koronka to nieco za mało, można wybrać również łączenie koronki oraz błyszczącej nitki bądź aplikacji w postaci niewielkich cekinów. Cekiny były modne w latach 90″, ale jak wiesz trendy lubią wracać. Błyszczące aplikacje z cekinów przypominają nieco stylizacje rodem z Bollywood, jednak w sukniach ślubnych najczęściej używane są srebrne lub przeźroczyste cekiny. Sprawiają, że koronka jest znacznie bardziej widoczna, a cała suknia na ślub delikatnie mieni się w świetle. Może być to piękne dopełnienie twojej ślubnej stylizacji. Dla podkreślenia koronek i innych wzorów, np. haftów, również używana jest błyszcząca nić. Taki dodatek doda sukni wieczorowego charakteru. W zeszłym sezonie bardzo modne były z kolei kamienie naszywane praktycznie w dowolnym miejscu na sukni. Mogły zdobić dekolt lub być obszyte na całej długości spódnicy. Obecnie odchodzi się od tak zdobnych projektów. Suknie na ślub częściej posiadają naszywane kamienie tylko jako detal przy dekolcie lub pasku, podkreślającym talię.

Mieniący się tiul

Jeśli nie chcesz, by na twojej sukni ślubnej znajdowały się cekiny bądź kamienie, możesz wybrać inną, również bardzo modną opcję. Jest nią mieniący się tiul, który najczęściej naszywany jest na spódnicy. Wiele sukien ślubnych wspaniale prezentuje się w takiej odsłonie. Mieniące się drobinki idealnie prezentują się na spódnicy, która posiada kontrafałdy. Nieco szerszy jej krój sprawia, że dół sukni porusza się w trakcie tańca, co potęguje efekt.

suknia slubna

Tiulowa wstawka w dekolcie

Taka wstawka jest pewnym kompromisem pomiędzy seksownym podkreśleniem biustu a elegancją. Sprawdza się w modelach sukni na ślub, które mają mocno wycięty dekolt. Najczęściej tiul jest lekko prześwitujący bądź ma cielisty odcień. Dzięki temu mamy wrażenie, że wąski i długi dekolt nie jest niczym przykryty. Takie zastosowanie tiulu również pozwala na znacznie lepsze ułożenie się dekoltu na ciele.

Cienkie ramiączka

Niegdyś cienkie ramiączka nie były tak często stosowane w przypadku sukni na ślub. Modele gorsetową górą oraz wbudowanym stanikiem mają obecnie również taką alternatywę dla rękawków. Wcześniej kojarzone były z ramiączkami od stanika, dziś projektanci dyskretnie i bardzo estetycznie łączą je z całą suknią, tworząc np. podwójne, ozdobne paski materiału. To idealna ozdoba dla lekkich i bardzo zwiewnych sukni na ślub o niezbyt szerokim dole, pasujących do ceremonii odbywających się np. na plaży.

Koronkowe rękawki

Bardzo uniwersalna koronka pojawia się w nowych modelach sukni na ślub również na rękawkach. Doszywana jest na tiulowym materiale, przez co mamy wrażenie, jakby koronka była przytwierdzona do skóry, a nie do kawałka materiału. Niektóre Panny Młode chcą w ten sposób dyskretnie podkreślić ramiona, jednocześnie je zakrywając z pomocą koronkowych aplikacji.

Artykuł przygotowany z pomocą Evita – Twoje suknie na ślub

Leave a Comment