Posted on: Posted by: Comments: 0
krem do twarzy

Procesy odnowy i regeneracji komórek rozpoczynają się już wczesnym wieczorem. Noc to czas, w którym skóra może przyjąć więcej składników odżywczych z kosmetyków, gdyż zwiększa się przepuszczalność naskórka. Warto więc zafundować jej dobry krem, dostosowany do cery.

Do czego potrzebujemy kremu na noc?

W czasie naszego snu skóra regeneruje się i wzmacnia. Jej komórki oczyszczają się z toksyn i uwalniają białka, które naprawiają włókna kolagenu. W organizmie zaczynają zachodzić procesy odnowy komórkowej, skóra staje się bardziej elastyczna, dotleniona i ukrwiona, a jej struktura rozluźnia się. Tak naprawdę to właśnie w nocy skóra pracuje, a efekty tej pracy możemy zobaczyć rano, o ile odpowiednio wspomożemy ją wieczorem. Na czym polega to wsparcie? Głównie na tym, aby nie utrudniać skórze procesów regeneracji i odbudowy oraz dostarczyć jej kosmetyków, z których będzie mogła aktywnie czerpać składniki odżywcze.

To dlatego tak ważne jest dokładne zmycie makijażu przed snem i oczyszczenie cery z resztek zanieczyszczeń oraz kosmetyków kolorowych. Po umyciu skóry twarzy, najlepiej zastosować płyn micelarny lub inny kosmetyk tonizujący cerę, a następnie nałożyć na nią odpowiednio dobrany krem.

Jaki krem na noc będzie najlepszy?

Utarło się, że krem na noc musi być gęsty i tłusty. I rzeczywiście, wiele kosmetyków z tej półki ma gęstą, dość ciężką konsystencję, a po nałożeniu zostawia widoczny i wolno wchłaniający się film. Taki typowy krem na noc nie każdemu jednak służy. Pielęgnacja kosmetykiem tego rodzaju jest wykluczona w przypadku cery tłustej i problemowej, przy której należy ograniczyć stosowanie kremów obciążających skórę, zatykających pory i potęgujących stany zapalne. Wówczas wybieramy krem, który jest bogaty w substancje odżywcze, ale ma też lekką konsystencję. Jeśli wybór kremu na noc dla cery tłustej jest dla nas problematyczny i obserwujemy pogorszenie się stanu skóry po wieczornych zabiegach, możemy zrezygnować z nakładania tego kosmetyku.

Wcześniej jednak upewnijmy się, jakie kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne są dobre dla naszej cery. Kompendium wiedzy na ten temat znajdziemy pod adresem Vitalogy. Posiadaczki skóry normalnej i suchej czy starzejącej się mogą pozwolić sobie na użycie gęstszego kosmetyku, który zapobiegnie wyparowaniu wody z naskórka i dodatkowo go ochroni, To szczególnie ważne w przypadku cery suchej i wrażliwej, która najbardziej potrzebuje kremu na noc.

Co powinien zawierać krem na noc?

Krem, który ma odżywić, odnowić, zregenerować i dostymulować naszą skórę musi mieć bogaty oraz skondensowany skład. Obowiązkowo powinny znaleźć się w nim antyoksydanty, takie jak witaminy czy minerały (np. cynk, selen). To właśnie w kremie na noc musi pojawić się także wszechstronny koenzym Q10, a ponadto nienasycone kwasy tłuszczowe, proteiny, ceramidy, izoflawony, flawonoidy, karotenoidy, kwasy (salicylowy, foliowy, glikolowy), retinol, skoncentrowane ekstrakty roślinne i ekstrakty z alg, kwas hialuronowy czy dodatki olejków, np. olejku arganowego lub jojoba. Wieczorne zabiegi pielęgnacyjne to poza tym dobry moment do użycia serum i wykonania stymulującego masażu twarzy.

Leave a Comment