Posted on: Posted by: Comments: 0

Korekcja nosa to rozwiązanie dla tych osób, które borykają się z problemem nierównych skrzydełek nosa, zbyt dużym nosem czy zbyt szerokim jego czubkiem. Niezadowolenie z wyglądu swojego nosa może przybierać różne formy, jeśli naprawdę chcesz odmienić jego wygląd, rozważ korekcję nosa u doświadczonego chirurga plastycznego. Po zabiegu twój nos będzie odmieniony!

Dla kogo korekcja nosa?

Wygląd nosa zależy w dużej mierze od genów, jakie posiadamy – nie mamy zatem wpływu na to, jak się on prezentuje. Czasem jego kształt może wynikać z przebytych urazów. Korekcja nosa jest to zabieg przeznaczony dla osób niezadowolonych z dotychczasowego kształtu nosa. Niestety nie każdy jego defekt da się skorygować za pomocą makijażu, kwasu hialuronowego czy nawet nici liftingujących – wtedy z pomocą przychodzi korekta nosa. Zabieg ten umożliwia zmianę kształtu nosa, niezależnie czy problem dotyczy części chrzęstnej, czy kostnej nosa. Wymodelowanie nosa sprawia, że nie tylko twój nos będzie wyglądał lepiej, ale również poprawią się ogólne proporcje twarzy.

Jak przebiega korekcja nosa?

Stopień i rozległość operacji zależy od tego, jaki problem z wyglądem nosa występuje u danego pacjenta. Jeśli korekcja nosa ma dotyczyć jego części chrzęstnej (problemem jest czubek i skrzydełka) operacja jest dużo mniej skomplikowana, krótsza i może przebiegać w znieczuleniu miejscowym. Jeśli korekcja nosa dotyczy części kostnej, wtedy jest to bardziej rozległa operacja i odbywa się ona już w znieczuleniu ogólnym. Zabieg może trwać ok. 1-1,5 godziny. Chirurg podczas operacji wykonuje odpowiednie cięcia wewnątrznosowe oraz zewnątrznosowe, następnie kształtuje nos, na zakończenie zakłada tamponadę i gips (można go zdjąć po ok. 7 dniach). Po zabiegu (w zależności od rozległości operacji) występuje zasinienie w okolicy oczu oraz opuchlizna. Nos po operacji kształtuje się ok. 4-6 miesięcy, po tym czasie dopiero można dostrzec finalny efekt korekcji nosa.

Jakie są efekty korekcji nosa?

Kiedy zejdzie opuchlizna i nos już odpowiednio się ukształtuje, w zależności od danego pacjenta i charakteru korekcji, nos staje się bardziej symetryczny, prosty, subtelny i równy. To właśnie cechy, na którym najbardziej zależy pacjentom, którzy zgłaszają się do klinik chirurgii plastycznej na korekcję nosa. Co jeszcze? Pacjenci zgodnie twierdzą, że korekcja nosa to zabieg, który odmienia nie tylko wygląd, ale również wpływa na zadowolenie z własnego wyglądu i samoakceptację. Nic w tym dziwnego, gdyż nos jako jeden z pierwszych rzuca się w oczy, gdy patrzymy na czyjąś twarz.

Przeciwwskazania do korekcji nosa

Klasycznym przeciwwskazaniem u kobiet będzie ciąża i okres karmienia piersią oraz aktualna miesiączka. Zabiegu tego nie wykonuje się u pacjentów, którzy cierpią na ropne zapalenie zatok, niedokrwistość, nieuregulowane nadciśnienie i cukrzyca. Do zabiegu należy się również odpowiednio przygotować. Na dwa tygodnie przed korekcją nosa powinno odstawić się leki rozrzedzające krew.

Leave a Comment