Posted on: Posted by: Comments: 0
jak pozbyc sie cellulitu

Cellulit to zmora wielu kobiet, pojawia się zwykle przy nadwadze lub przy zmianach hormonalnych, ale okazuje się, że nawet młode, czy szczupłe kobiety zmagają się z pomarańczową skórką. Kosmetolodzy oferują różne metody pozbycia się cellulitu, jednak powszechnie wiadomo i wiele badań to potwierdza, że ćwiczenia na cellulit są podstawą, żadne kremy czy inne zabiegi, wykonywane w domu czy salone kosmetycznym nie dadzą efektów bez odpowiedniej aktywności fizycznej. Jasne jest, że nawet regularne treningi nie zlikwidują cellulitu od razu, potrzeba jest cierpliwa, syatematyczna, przemyśłana i odpowiednio zaplanowana aktywność fizyczna.

Bieganie, a cellulit

Część osób uważa, że bieganie nie jest skuteczne w walce z cellulitem. Nic bardziej mylniego. Trzeba tylko pamiętać, by stosować się do podstawowych zasad biegania i równocześnie skutecznego pozbywania się celllulitu. Główne zalecenia:

– biegać należy 45 minut dziennie, nie krócej, gdyż tkanka tłuszczowa spala się dopiero po 20 minutach biegania. Oczywiście można bieg zamienić na marsz lub trucht, ale nie należy zatrzymywać się
– przed rozpoczeciem biegu należy przeprowadzić rozgrzewkę
– biegać należy rano, gdyż bieg świetnie pobudza metabolizm, a oto właśnie nam przy redukcji cellulitu chodzi
– po dwóch miesiącach biegania warto zamienić bieganie na inną aktywność, chociażby na pływanie

Ćwiczenia na pozbycie sie cellulitu

Główne miejsca w których pojawia się pomarańczowa skórka to uda i pośladki. Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach muszą angażować mięśnie nog i pośladków. Warto podczas ćwiczeń, stosować również dobry krem na cellulit.

Cellulit na pośladkach jak się pozbyć – cellulit na pośladkach ćwiczenia

Skutecznym ćwiczeniem, polecanym przez wielu fachowców jest unoszenie pośladków. Ćwiczenie polega na położeniu się na podłodze z ręakmi ułożonymi wdłóż tułowia i ugięciu kolan opierając się na stopach. Następnie należy unosić i opuszczać biodra, utrzymując je przez parę sekund w górze. Ćwiczenie wykonujemy 15-20 razy dziennie przez okres miesięca, potem można zmienić rodzaj ćwiczeń. Nie należy jednak zaprzestać ćwiczeń.

Cellulit na udach jak się pozbyć – cellulit na udach ćwiczenia

Skuteczny sposób na cellulit na udach to przysiady na cellulit. By poprawnie i efektywnie wykonąć ćwiczenie należy stanąć w rozkroku na szerokość ramion, a następnie wykonać należy przysiad wypinając pośladki maksymalnie do tyłu. Nie można zapomnieć o wyprostowanych plecach i ściągniętych łopatkach. Przysiadów należy wykonać na początek około 20 jednego dnia, ale można każdego następnego dnia zwiększać ilość wykonywanych przysiadów, już po miesiącu widać pierwsze efekty i wtedy można zmienić rodzaj ćwiczeń. Innym doskonałym sposobem na cellulit na udach są wykroki. Należy stanąć z wyprostowanymi plecami, ręce ułożyć wzdłóż ciała, a następnie trzeba wykonać wykrok prawą nogą, tak by między udem, a łydką był zachowany kąt 90 stopni. Lewa noga też powinna być ugięta i też powinno udo z łydką tworzyć 90 stopni. Ćwiczenie polega na wykonaniu zamiennie raz jedną raz drugą nogą  20 do 30 wykroków. Ćwiczenie wykonujemy codziennie przez okres około miesiąca, a nastepnie warto byłoby zmienić rodzaj ćwiczenia.

Podsumowanie

Oczywiście ćwiczenia należy wykonywać codziennie, łącząc w serie 3-4 różnych ćwiczeń. Warto zadbać by aktywność fizyczna była regularna, można robić sobie dwa dni przerwy, tak dla odsapnięcia, na przykłąd w sobotę i niedzielę, kiedy zapewne inne aktywności fizyczne można zaplanować. Koniecznie aktywność fizyczną należy  wzmocnić odpowiednią dietą. Bez skutecznej, lekkiej i zdrowej diety ćwiczenia wykonywane regularnie nie przyniosą spodziewanych efektów.

Leave a Comment