Posted on: Posted by: Comments: 0
Suche włosy

Każda kobieta marzy o pięknych, lśniących włosach, które stanowią swego rodzaju wizytówkę. Jednak nieodpowiednia pielęgnacja i zabiegi termiczne pozbawiają naszych włosów zdrowego blasku i przyczyniają się do naruszenia ich naturalnej struktury. Im dłuższe kosmyki, tym trudniej zadbać o ich nienaganny wygląd, jednak dzięki kilku sprawdzonym sposobom można przywrócić je do optymalnego stanu. Jest to proces długotrwały, jednak warty wiele wysiłku i wyrzeczeń. Zatem jak zadbać o przesuszone i zniszczone włosy?

Suche i zniszczone włosy: najczęstsze przyczyny

Przyczyn problemu suchych i łamliwych włosów może być wiele. Wśród nich najczęściej wymienia się jednak suszenie, prostowanie czy kręcenie, czyli zabiegi, podczas których włosy mają kontakt z wysoką temperaturą. Zniszczone włosy to również efekt ich koloryzacji czy rozjaśniania, co destrukcyjnie wpływa nie tylko na wewnętrzną strukturę włosa, ale również stan mieszków włosowych. Nie pomaga również spanie w rozpuszczonych włosach oraz ich szarpanie podczas rozczesywania. Nieodpowiednio dobrana pielęgnacja czy jej całkowity brak również przyczyniają się do nasilania problemu suchych, zniszczonych włosów i to nie tylko na końcówkach.

Suche i zniszczone włosy: ścięcie zniszczonych końcówek

Szybkość wzrostu włosów jest kwestią indywidualną, uzależnioną od fizjologicznych uwarunkowań, ale również od stylu życia, jakie prowadzimy. Zła dieta czy stres mogą prowadzić do znacznego zahamowania porostu włosów, o czym wiele z nas zdążyło się już przekonać. Obcięcie zniszczonych, rozdwojonych końcówek to dla zapuszczających włosy przykra ostateczność, która okazuje się niezbędna w procesie regeneracji zniszczonych i skłonnych do kruszenia się kosmyków. Wystarczy już kilka centymetrów, aby włosy prezentowały się znacznie korzystniej niż przed wizytą u fryzjera.

Suche i zniszczone włosy: domowa pielęgnacja

Włosy zniszczone potrzebują znacznie bardziej kompleksowej pielęgnacji niż włosy w stosunkowo dobrej kondycji. Zabiegi odbudowujące naturalną strukturę włosów można wykonać w warunkach domowych, z użyciem kosmetyków specjalnie do tego celu przeznaczonych. Niezwykle istotne jest dobranie produktów zgodnie z rodzajem naszych włosów – włosy suche z natury będą potrzebować nieco innych składników odżywczych niż włosy, które uległy nadmiernemu zniszczeniu wskutek nieudanych zabiegów koloryzacji czy stylizacji włosów. W pielęgnacji włosów łamliwych i podatnych na uszkodzenia bardzo ważną rolę odgrywa równowaga emolientowo-humektantowo-proteinowa. Warto jednak unikać produktów zbyt mocno obciążających włosy, do których można zaliczyć m.in. maski i odżywki bez spłukiwania.

Suche i zniszczone włosy: zabiegi fryzjerskie

Domowa pielęgnacja bardzo zniszczonych włosów może jednak nie dać spodziewanych efektów, nawet po przeprowadzeniu kilkumiesięcznej kuracji. W takim wypadku warto wybrać się do salonu fryzjerskiego, gdzie specjalista dokona analizy stanu naszych włosów i dobierze odpowiedni rodzaj zabiegów, dzięki którym znów będziemy mogły marzyć o zdrowych i lśniących włosach jak z reklamy szamponu. Jeśli w dalszym ciągu nasze włosy wciąż będą w opłakanym stanie, warto rozważyć wizytę u trychologa, który pomoże znaleźć przyczynę utrzymującego się stanu rzeczy.

Leave a Comment