Posted on: Posted by: Comments: 0

Wiele kobiet, szczególnie zaniepokojonych swoim stanem zdrowia, decyduje się na skorzystanie z oferty prywatnego gabinetu ginekologicznego. Liczą, że w takim miejscu lekarz poświęci im więcej czasu, odpowie na wszystkie pytania i jasno przedstawi sposoby dalszego postępowania. Po czym poznać, czy lekarz ginekolog jest dobry?

Jak wybrać dobrą poradnię ginekologiczną?

Co oznacza, że lekarz jest dobrym specjalistą? Z pewnością świadczy o tym jego wykształcenie. Poza ukończeniem studiów powinien ciągle poszerzać swoją wiedzę. Dowodami na to są liczne dyplomy ukończonych kursów. Takie kursy pozwalają na między innymi uzyskać uprawnienia pozwalające wykonywać badanie cytologiczne we Wrocławiu i innych miastach Polski.

Nie tylko wykształcenie ma znaczenie, ale także empatia i sposób podejścia do pacjentki. Badanie ginekologiczne jest bardzo intymne, dlatego kobieta musi w pełni zaufać lekarzowi. Tylko wtedy odpręży się ona na tyle, że badanie nie będzie bolesne. Lekarz powinien umieć uspokoić swoją pacjentkę i wprowadzić przyjazną atmosferę.

USG ginekologiczne i inne badania – czy są niezbędne?

Oczywiście lekarz sporo przypadłości jest w stanie wykryć już na podstawie samego wywiadu z pacjentką. Ważne jest także badanie ginekologiczne na fotelu. Jednak wiele chorób wymaga głębszej diagnostyki. Należy do niej z pewnością USG ginekologiczne. W razie konieczności lekarz powinien mieć je w gabinecie i przeprowadzić badanie. W ten sposób dokładnie oceni problem.

Wiele sytuacji wymaga także dodatkowych badań. Jest tak na przykład w przypadku przepisania antykoncepcji. We Wrocławiu i innych miastach dobre gabinety ginekologiczne kierują swoje pacjentki najpierw na badania krwi, aby stwierdzić, czy kobieta nie ma na przykład zaburzeń krzepliwości krwi.

Dobry ginekolog powinien być przede wszystkim oddany swojej pracy. Ciągłe dokształcanie i ogromna wiedza nie są jednak w stanie zastąpić ludzkiej życzliwości. Lekarz lubiący swoją pracę i pacjentki, zawsze ma ich wiele.

Leave a Comment