Posted on: Posted by: Comments: 0
aquafitness

Aqua fitness to bardzo lubiana forma aktywności fizycznej. Nie dość, że jest ona bardzo przyjemna to także wiąże się z wieloma spektakularnymi zaletami. Można śmiało powiedzieć, że jest to nic innego jak połączenie zabawy w wodzie z ćwiczeniami. Co więcej z uwagi na to, że aktywność odbywa się w wodzie, ryzyko kontuzji jest niemal zerowe. Warto wiedzieć czym dokładnie jest wodny fitness oraz jakie akcesoria należy zakupić. 

Czym jest aqua fitness?

Aqua fitness to sport, który uprawia się w wodzie. Najczęściej zajęcia organizowane są na basenach. Ich program może się od siebie różnić doborem ćwiczeń. Do większości z nich przydadzą się przyrządy jak np. makarony. 

Wielką zaletą tej formy aktywności jest to, że może ją uprawiać praktycznie każdy. Woda ma działanie silnie amortyzujące, dzięki czemu nie ma obawy o powstanie żadnych kontuzji. Warto podkreślić, że treningi są także decydowane osobom, które zupełnie nie potrafią pływać. Nie potrzeba mieć dobrej kondycji, czy szczególnych umiejętności. Każdy może spróbować. 

Korzyści płynące z aqua fitness

Fitness w wodzie wiąże się z wieloma zaletami. Jak wspomniano wcześniej, tego typu zajęcia gwarantują bezpieczeństwo, z uwagi na to, że w wodzie nie obciąża się mięśni ani stawów. Jest to idealne rozwiązanie dla osób otyłych, chorych, kobiet w ciąży, osób po kontuzjach, a także seniorów. 

Kolejną zaletą jest uniwersalność. Każdy może zapisać się na ćwiczenia. Nie trzeba posiadać dobrej kondycji, ani szczególnych umiejętności. Dla wielu ludzi bardzo budująca jest świadomość, że są zanurzeni w wodzie przez co niewidoczni dla innych, aż tak jakby to miało miejsce podczas ćwiczeń na sali. 

Chociaż w trakcie ćwiczeń nie jest to, aż tak odczuwalne angażowane są wszystkie mięśnie, dzięki czemu sylwetka jest idealnie rzeźbiona. Ponadto następuje też wzmocnienie wydolności, a także wytrzymałości organizmu. Taki fitness to też sposób na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Regularne ćwiczenia ujędrniają ciało, pomagają zminimalizować cellulit, a także wpływają na zwiększenie elastyczności i ruchomości stawów. Aqua fitness to także niezwykły relaks. 

Akcesoria do wodnego fitnessu 

Zajęcia z aqua fitness można prowadzić bez żadnych szczególnych przyrządów. Jednak dobrze dobrane  akcesoria do aquafitnessu sprawią, że zajęcia staną jeszcze lepsze i ciekawsze. Do ćwiczeń można wykorzystywać specjalne pianki poliuretanowe, które pozwalają lepiej unosić się na wodzie i zwiększają bezpieczeństwo, dobrze sprawdzą się także piankowe ciężarki, sztangi, a także pasy wypornościowe. W sklepie Decathlon dostępna jest niezwykle bogata oferta akcesoriów dedykowanych dla osób organizujących takie zajęcia. 

Z pewnością warto zapisać się na zajęcia z aqua aerobiku. Jak wspomniano wcześniej wiążą się one z wieloma zaletami i są skierowane niemal dla każdego. Dobrze jest zakupić wygodny strój, a także inne elementy jak np. czepek, aby móc czuć się w pełni komfortowo w trakcie zajęć. Aqua fitness to świetne rozwiązanie!

Leave a Comment