Posted on: Posted by: Comments: 0
Medycyna estetyczna anti-aging przeglad zabiegow

Chcesz cieszyć się młodo wyglądającą cerą na lata? Pamiętaj o systematycznej pielęgnacji skóry w domu. Aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty, postaw na zabiegi medycyny estetycznej, które mają działanie przeciwzmarszczkowe. Co wybrać?

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Zmarszczki powstają jako efekt naturalnych procesów zachodzących w skórze – ruchu mięśni twarzy, czyli mimiki, a także procesów starzeniowych, czyli osłabienia włókien kolagenu, elastyny, zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego.

Szybkiemu pojawieniu się zmarszczek na twarzy można zapobiegać. Duże znaczenie ma regularna pielęgnacja skóry rano i wieczorem – jej oczyszczanie, stosowanie kremów, serum, peelingów. Ponadto warto pamiętać o zdrowym trybie życia – zbilansowana dieta, brak używek, wysypianie się również odbijają się na wyglądzie skóry.

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty przeciwstarzeniowe, czyli anti-aging, można także zdecydować się na specjalne zabiegi medycyny estetycznej. Zapewniają one skuteczne i długotrwałe efekty, a przy tym są bezpieczne dla skóry.

Medycyna estetyczna anti-aging – przegląd zabiegów

Wśród zabiegów pozwalających na uzyskanie najlepszych efektów w ramach profilaktyki przeciwzmarszczkowe znajdują się poniższe:

1. Mezoterapia igłowa

To zabieg polegający na zastosowaniu specjalnych substancji (koktajli), które wprowadzane są pod skórę z użyciem igły lub specjalnego pistoletu. Wstrzykiwane są do głębszych warstw skóry, dzięki czemu działają tam, gdzie nie docierają kremy.

Mezoterapia igłowa może wykorzystywać różne koktajle, które dobierane są w zależności od typu skóry i jej potrzeb, aby uzyskać najlepsze efekty.

2. Osocze bogatopłytkowe

Jednym z popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest obecnie osocze bogatopłytkowe. Procedura polega na wytworzeniu preparatu z osoczem z krwi pobranej od pacjenta, dlatego preparat ten jest biozgodny. Następnie jest on wstrzykiwany w skórę.

Osocze ma działanie rewitalizujące, czyli powoduje przebudowę tkanek skórnych, redukując niedoskonałości i wspomaga produkcję kolagenu i elastyny.

3. Zabiegi z falami radiowymi

Bardzo dobre wyniki w poprawie wyglądu skóry oraz w działaniu przeciwzmarszczkowym mają zabiegi wykorzystujące fale radiowe (RF). Często łączone są także z innymi procedurami, aby uzyskać skuteczniejsze efekty.

4. Peelingi kwasowe

Systematyczny peeling skóry poprawia jej wygląd i ma działanie przeciwstarzeniowe. W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać ze specjalistycznych zabiegów – peelingów kwasowych, które zapewniają bardzo dobre efekty.

W kwestii jak medycyna estetyczna Chorzów – https://www.motylclinic.pl/ to miasto oferujące dostęp do renomowanych gabinetów i klinik, w których można skorzystać z powyższych zabiegów. Z ich zakresem usług i cenami można zapoznać się bliżej online.

Leave a Comment