Posted on: Posted by: Comments: 0
Pielęgnacja skóry zimą

Zima to bardzo wymagający czas dla naszej skóry. W domu mamy podkręcone ogrzewanie, na dworze panuje mróz i zimny wiatr, a w pracy szaleje klimatyzacja. Na dworze coraz częściej pojawiają się zerowe temperatury, a wraz z nimi odwodniona, przesuszona skóra. Dlatego zimą należy szczególnie zatroszczyć się o nasze ciało, a pomoże w tym tylko odpowiednia pielęgnacja.

Typ skóry a odpowiednie kosmetyki

Na początku, przed wyborem odpowiedniej pielęgnacji, musimy zastanowić się jakie problemy ma nasza skóra oraz jakiego jest typu. Warto ustalić, czy mamy tendencję do wytwarzania większej ilości sebum czy wręcz przeciwnie – możemy pisać po skórze, zostawiając na niej białe, suche ślady.. Zimą częstszym problemem jest właśnie druga sytuacja. Dlatego warto zadać sobie pytanie: jakich kosmetyków używamy i czy nie powinniśmy ich przypadkiem wymienić? Jak prawidłowo zadbać o naszą skórę, by zapewnić jej optymalne nawilżenie i zdrowy wygląd?

Krok 1 – oczyszczanie

Oczyszczanie to najważniejszy etap pielęgnacji. Przygotowuje skórę do dalszych kroków, takich jak nawilżanie. Idealnym połączeniem byłaby nawilżona skóra, która jednocześnie pozbawiona jest wszelkich zanieczyszczeń. W tym celu warto zagłębić się w skład produktów myjących i wykluczyć te, które mają SLS-y, będące silnym alergenem, przesuszającym skórę. Rozwiązaniem tych rozterek będzie żel pod prysznic na bazie aloesu, taki jak DuoLife Beauty Care Aloes, który nie tylko doskonale oczyści skórę, ale także załagodzi podrażnienia i zapobiegnie nadmiernej utracie wody.

Krok 2 – złuszczanie

Często przesuszona skóra jest wynikiem nagromadzenia martwego naskórka, którego nic nie jest w stanie nawilżyć. Co prawda zimą nie są wskazane grube, ziarniste peelingi, ale możemy posłużyć się czymś nieco delikatniejszym, co sprawi, że balsam czy krem wchłonie się dużo lepiej. Właśnie z tą myślą powstał cukrowy peeling DuoLife Beauty Care Chlorofil, który stymuluje mikrokrążenie, oczyszcza skórę i poprawia jej właściwości chłonne.

Krok 3 – nawilżanie

To najważniejszy krok w pielęgnacji zimą. Niestety przez wszechobecnem ogrzewanie (w mieszkaniach, sklepach czy nawet autobusach) skóra jest mocno odwodniona. By ją odżywić należy używać mocno nawilżających kosmetyków, które mają w składzie olejki roślinny czy emolienty. Takie cuda znajdują się w formule masła do ciała DuoLife Beauty Care Collagen. Ponadto dzięki  rewolucyjnej Formule HyalTri 24/7 Nutri-FormTM masło to wykazuje silne właściwości wygładzające oraz przyczynia się do zwiększenia sprężystości i elastyczności skóry.

Zimą bardziej narażone na wysuszenie są również nasze dłonie. Jako jedna z nielicznych części ciała wystawione są na ciągły kontakt z mrozem i zawieją śnieżną. Dlatego warto zawsze mieć przy sobie krem do rąk, który poratuje nasze dłonie. Zwłaszcza jeśli zapomnimy o rękawiczkach! Tutaj idealnie sprawdzi się krem DuoLife Beauty Care Vita C, który nie tylko nawilża i wygładza skórę dłoni, ale także zmniejsza wczesne oznaki jej starzenia! A pamiętajmy – to właśnie wygląd rąk zdradzają wiek najszybciej.

Odpowiednia pielęgnacja podczas zimowych dni jest bardzo ważna. Jeśli zaniedbamy ją  już teraz, latem słońce tylko pogorszy sytuację i będziemy borykać się z różnymi problemami skórnymi. Dlatego warto się nad tym chwilę zastanowić i zacząć działać już teraz, by cieszyć się gładką i nawilżoną skórą przez cały rok.

https://myduolife.com/

Leave a Comment