Posted on: Posted by: Comments: 0
Maska do włosów

Wiele kobiet zastanawia się, jak w ogóle należy nakładać maskę do włosów, bardzo ważne jest to, aby zrobić to w prawidłowy sposób, dzięki temu można liczyć na prawidłowe działanie. Wybierając maskę do włosów, należy postawić na, jak najbardziej naturalny skład, to on zapewni, że włosy nie będą wyglądać sztucznie. Taka maska powinna zawierać również substancje, które dostarczą włosom skoncentrowanego nawilżenia oraz zapewnią regenerację. Kolejne najczęściej zadawane pytanie przy temacie maski do włosów  to jak często można ją stosować?

Jak często należy stosować maskę do włosów?

Częstotliwość nakładania maski do włosów zależy tak naprawdę od tego, w jakiej kondycji są włosy, przy zdrowych włosach w dobrej kondycji maskę można nakładać maksymalnie dwa razy w tygodniu. Przy włosach w słabej kondycji, które są suche i uwrażliwione maskę można stosować po każdym myciu głowy, robi się tak z tego względu, że włosy w słabej kondycji potrzebują mocnej regeneracji, a taka częstotliwość jak najbardziej jej dostarczy, świetnie się tutaj sprawdzi Kallos maska do włosów, dostępna w Miasteczku Urody, firma ta oferuje również peeling enzymatyczny do twarzy, który usuwa martwe komórki naskórka, nie podrażniając przy tym skóry.

Jak długo trzymać maskę na włosach?

Maska do włosów to dla nich proces regeneracji więc warto poświęcić mu odpowiedni czas, przez 30 min substancje, które umieszczone są w masce, jak najbardziej zdążą zregenerować włosy. Maska nakładana na kilka minut może jedynie pomóc w rozczesywaniu włosów, ale nie ma co się łudzić, że je w jakimś stopniu zregeneruje. Wszystko zależy również od rekomendacji producenta, dlatego warto czytać informacje podane na etykiecie, ponieważ są na rynku również maski INSIGHT, które są w stanie zapewnić dobre nawilżenie i dostarczyć substancji regenerujących dla włosów w ciągu 10 minut. Należy również pamiętać, aby wzmocnić cały proces efektem termicznym, czyli nałożyć na głowę foliowy czepek i turban.

Leave a Comment