Posted on: Posted by: Comments: 1
ogrzewanie tarasu

Taras to zdecydowanie jedno z ulubionych miejsc wszystkich domowników. Choć jest najbardziej intensywnie użytkowany w sezonie letnim, istnieją możliwości i rozwiązania techniczne, które pozwalają na to, aby zapewnić duży komfort termiczny również o innych porach roku, zwłaszcza na wiosnę oraz jesienią. Promienniki podczerwieni są ekologiczne, praktyczne, nowoczesne, spełniają wszystkie normy dotyczące bezpieczeństwa oraz designu.

Aranżując dom musimy pomyśleć o jego otoczeniu, którego jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście taras. To właśnie tam – zwłaszcza latem kochamy odpoczywać, spędzamy wspólnie czas z rodziną oraz znajomymi. W wielu przypadkach dobrze wykonany i pięknie zaaranżowany taras jest wisienką na torcie i miejscem najbardziej reprezentacyjnym, stawianym na równi z salonem.

Aby w pełni komfortowo korzystać z tarasu również wiosną oraz jesienią, warto po pierwsze pomyśleć o zadaszeniu, które daje cień oraz chroni przed deszczem, ale również o zapewnieniu sobie komfortu cieplnego. Tu sprawdzą się promienniki podczerwieni.

Co to są promienniki podczerwieni?

Promienniki podczerwieni to decentralne źródła ciepła, zasilane energią elektryczną. Decentralnosć w tym znaczeniu oznacza to, że można je zainstalować wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do gniazdka elektrycznego, również na tarasie. Nie wymagają zasilania paliwem, np. butlą gazową. Pod tym względem jest to rozwiązanie bardzo komfortowe i umożliwiające uzyskanie najlepszego efektu.

Zobacz także: https://www.megatek.pl/gdzie-mozna-kupic-nowoczesne-promienniki-ciepla/

Efekt grzewczy

W przypadku podłączenia dobrej jakości promienników podczerwieni, które można nabyć chociażby w firmie https://www.teoterm.com.pl/ będziemy mieli od razu bardzo dobrej jakości komfort grzewczy. Będzie on na tyle dobry, że czas na tarasie będziemy mogli spędzać w dobrych warunkach i nie będziemy odczuwać chłodu.

Estetyka

Jak powszechnie wiadomo, taras to bardzo często miejsce mocno reprezentacyjne, gdzie przyjmujemy gości. Dlatego montaż promiennika, który jest solidny, stabilny, bardzo dobrze wykonany i przede wszystkim estetyczny to najlepsze wyjście. Dbałość o detale jest niezwykle ważna, dlatego przed wyborem odpowiedniego modelu warto bardzo dokładnie prześledzić to, jak będzie takie wyposażenie wyglądać i jak będzie funkcjonować. Na pewno warto unikać rozwiązań najtańszych oraz takich, które już na pierwszy rzut oka budzą nasze wątpliwości.