Posted on: Posted by: Comments: 0
Trwałość podkładu

Makijaż dla wielu z nas jest stałym elementem porannej rutyny, który pozwala ukryć wszelkie niedoskonałości cery, a także podkreślić jej atuty. Technika nakładania make-upu wbrew pozorom nie jest wcale prostą sztuką, zwłaszcza jeśli chcemy wyglądać perfekcyjnie przez cały dzień. Jednym z problemów, z którym borykamy się najczęściej jest z pewnością trwałość podkładu, na którą wpływa kilka czynników. Co zatem zrobić, aby makijaż pozostał na swoim miejscu zdecydowanie dłużej? Przedstawiamy kilka prostych trików.

Lepsza trwałość podkładu: właściwa pielęgnacja

Przygotowanie cery przed nałożeniem kolorowych kosmetyków jest niezwykle istotne w kontekście ich trwałości. Skóra dokładnie oczyszczona z sebum i martwych skórek zdecydowanie lepiej „współpracuje” zarówno z bazą, jak i podkładem, o czym warto nieustannie pamiętać. Dlatego też należy dbać o kondycję naszej cery, regularnie wykonując peeling (1-2 w tygodniu) oraz nakładając preparaty nawilżające. Tak przygotowana skóra nie tylko wygląda na zdrowszą, ale lepiej utrzymuje fluid na twarzy.

Lepsza trwałość podkładu: baza pod makijaż

Chcąc zachować optymalny wygląd swojego makijażu przez kilkanaście godzin, zwłaszcza na ważne okazje, na oczyszczoną i nawilżoną wcześniej skórę warto zaaplikować bazę pod makijaż, która wygładzi powierzchnię naszej skóry, co w dodatku ułatwi równomierne nałożenie podkładu. Bazę warto dobrać zgodnie z wymaganiami własnej skóry – na rynku dostępne są nie tylko bazy wygładzające, ale również matujące czy wypełniające pory.

Lepsza trwałość podkładu: odpowiedni produkt

Wybór odpowiedniego podkładu nie jest prostym zadaniem – należy zwrócić uwagę nie tylko na odcień korespondujący z odcieniem naszej skóry, ale właściwości, które powinny działać na korzyść naszej cery. Największą trwałością wykazują się podkłady o gęstej, zastygającej formule, choć dla cer skłonnych do nadmiernego przesuszania mogą być zbyt obciążające.

Lepsza trwałość podkładu: sposób aplikacji

Trwałość podkładu uzależniona jest również od sposobu jego aplikacji na skórę. Nakładanie zbyt grubych warstw kosmetyku nie tylko źle wygląda na skórze, ale przede wszystkim prowadzi do tworzenia się plam czy „dziur” w ciągu dnia. Budowanie krycia cienkimi warstwami podkładu zdecydowanie korzystniej wpłynie na jego trwałość, zwłaszcza gdy używamy do tego miękkiej gąbeczki czy pędzla – wklepując fluid w skórę uzyskamy bardziej naturalny efekt jednocześnie przyczyniając się do dłuższej trwałości całego makijażu.

Lepsza trwałość podkładu: puder fiksujący

Jak sprawić, aby podkład dłużej pozostawał na swoim miejscu? Zastosować sypki puder fiksujący, który doskonale sprawdza się jako kosmetyk do utrwalania makijażu. Warto sięgnąć po transparentny puder ryżowy czy bananowy, które nie barwią, a zapewniają dłuższą trwałość makijażu na co dzień i od święta. Należy jednak pamiętać, aby nie nałożyć zbyt dużo produktu – w przeciwnym przypadku „efekt ciastka” gwarantowany.

Lepsza trwałość podkładu: fixer w sprayu

Fikser w sprayu to kosmetyk do zadań specjalnych, który pozwala marzyć o nienagannym makijażu przez cały dzień lub noc. Dzięki lekkiej mgiełce utrwalającej można uzyskać zadowalającą trwałość podkładu, a także reszty kosmetyków kolorowych zaaplikowanych wcześniej na skórę. Spray fiksujący scala wszystkie produkty w jedną całość, przeciwdziałając nadmiernemu ścieraniu się podkładu w miejscach, gdzie następuje to najczęściej, czyli na brodzie, nosie czy czole.

Leave a Comment