Posted on: Posted by: Comments: 0
kwaiciarnia

Niesamowite kompozycje kwiatowe to domena florystów, którzy do swoich prac wykorzystują nie tylko żywe rośliny, ale również kawałki drewna, kamienie, szyszki czy tekstylia. Kompozycje z kwiatów oraz z liści są dość trwałe, taką właściwość zapewnia sucha gąbka florystyczna. Gąbka daje elementom dekoracyjnym stabilizację. Szara, sucha kostka może być używana do kompozycji z roślin sztucznych, ponieważ nie trzeba jej namaczać.

Czym charakteryzuje się gąbka florystyczna?

Na rynku najczęściej spotyka się gąbkę zieloną lub szarą. Szara pianka jest nieco bardziej sztywna. Naturalne kolory pozwalają dopasować aranżację do barw dekoracji — gąbka nie rzuca się w oczy i dobrze komponuje się z zielonymi roślinami i naturalnymi dodatkami. Sztywność suchej gąbki florystycznej sprawia, że kompozycja kwiatowa jest bardzo stabilna i odpowiednio ciężka. Dzięki temu gąbek można używać do tworzenia dekoracji na groby bez obawy o ich zniszczenie. Gąbki wykonane są z tworzywa sztucznego, a właściwie ze spienionej pianki, do której z łatwością można wbijać ozdoby i łodygi roślin.

Gąbka zielona chłonie wodę, a szara jest na tyle ciężka i stabilna, że można jej używać do suchych kompozycji. Dużą zaletą gąbek jest ich kruchość, co pozwala dopasować rozmiar materiału do naczynia, w którym stać będą rośliny. Suchą gąbkę florystyczną można z powodzeniem położyć na ceramicznych podstawkach, umieścić w doniczce lub w wiklinowym koszyczku.

Gdzie można używać suchej gąbki florystycznej?

Szara gąbka jest niezastąpiona w pracy florystów oraz osób, które zajmują się rękodziełem. Za jej pomocą można tworzyć kompozycje z kwiatów sztucznych, które nie wymagają wody. Sucha gąbka florystyczna będzie idealnym rozwiązaniem podczas tworzenia dekoracji na samochody, które zwykle widuje się na weselach. Sztywny materiał można łatwo przymocować do dowolnego miejsca. Gąbki stanowią bazę dla kompozycji roślinnych, które kładzie się na grobach. To również gadżet, bez którego nie da się wykonać niektórych ozdób świątecznych, np. w drewnie.

Gąbka jest odpowiednio sztywna i bardzo dobrze przyczepia się do różnego rodzaju materiałów. Do gąbki udaje się wbić świeczki i stworzyć unikalny, ukwiecony świecznik, który będzie ozdobą stołu. Kolejnym pomysłem na wykorzystanie gąbki florystycznej jest uformowanie jej w kulę i wbicie do niej żywych kwiatów. Kulista dekoracja z róż zwisająca z sufitu zachwyci wszystkich gości. Sucha gąbka florystyczna w kolorze szarym nie musi być namaczana, dlatego częściej sięga się po nią, kiedy do dekoracji wykorzystuje się kwiaty suszone lub sztuczne.

Leave a Comment