Posted on: Posted by: Comments: 0
zegrek kieszonkowy

Zegarek kieszonkowy po dziś dzień jest synonimem klasy oraz stylu retro. Modele na łańcuszku nadal użytkowane są przez wielu mężczyzn. Cechują się wysoką jakością wykonania i fantastycznym designem, dzięki czemu doskonale uzupełniają stylizacje na co dzień, do pracy czy do wyjścia z przyjaciółmi. W obecnych czasach można znaleźć różne modele, w których tarcza wskazówkowa jest solidnie i ciekawie zaprojektowana, posiada dodatkowe detale i subtelny łańcuszek. Najczęściej takie zegarki kojarzą nam się z okrągłą wersją, ale występują również zamknięte w formie kwadratu.

Na co zwrócić uwagę wybierając zegarek kieszonkowy?

Najczęściej osoby decydujące się na zakup zegarka kieszonkowego zwracają uwagę głównie na jego estetykę. Należy jednak również dokładnie sprawdzić rodzaj łańcuszka oraz sposób zapięcia.

Znaczenie ma również rodzaj kieszonki. Niektóre na przykład te w stylu retro mają dodatkowe klapki, które nadają charakteru całemu zegarkowi oraz uzupełniają go o stylowy dodatek. Ponadto zabezpieczają w ten sposób tarcze zegarka, co pozwala na jego skuteczną ochronę przed chociażby uszkodzeniem w wyniku upadku.

Dla osób ceniących minimalizm idealnym rozwiązaniem będzie zegarek kieszonkowy bez klapki. Pozwalają wtedy wyróżnić się z tłumu i są doskonałym uzupełnieniem męskiej biżuterii.

W jaki sposób nosi się zegarki kieszonkowe?

Zegarki kieszonkowe są świetnym dodatkiem dla gentelmenów, którzy dbają o swój wizerunek. Przede wszystkim służą do odmierzania czasu, ale są również stylową biżuterią i dodatkiem do stroju. W jaki sposób nosić taki egzemplarz?

Istnieje kilka sposobów noszenia takiego zegarka. Przede wszystkim bardzo efektywnie prezentują się razem z kamizelką. Najlepiej umieścić go w jednej kieszeni tej, która znajduje się po przeciwnej stronie do ręki, służącej nam do pisania i przeprowadzić łańcuszek przez dziurkę od guzika. Modele, które są najbardziej polecane to te z zapięciem kółkowym oraz z łańcuszkiem typu Albert.

Zegarek kieszonkowy doskonale prezentuje się także z marynarką albo blezerem. Można wtedy wyróżnić się wyglądem podczas spotkania rodzinnego, uroczystości okolicznościowej czy wesela.

Zegarki kieszonkowe mogą być również przypięte do jeansów albo eleganckich spodni. Wystarczy tylko przymocować łańcuszek do szlufki albo paska, a czasomierz włożyć do kieszeni. Powinien się znajdować po tej stronie, po której mamy sprawniejszą rękę, czyli po prawej, jeśli jesteśmy praworęczni.

Taki model może być noszony również jako naszyjnik. Trzeba jednak zwykły łańcuszek zamienić na rzemyk do wisiorków albo metalowy łańcuszek o grubości około 8 m.

Leave a Comment